Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Mercedes C63 AMJ Performance & Viezu Warszawa - po wizycie na hamowni (!)

Nasz Mercedes C63 AMG (W204), który zbudowany został we współpracy z firmą Viezu Warszawa, właśnie został prawdopodobnie najmocniejszym, wolnossącym C63 (W204) w Polsce i z całą pewnością jednym z najmocniejszych, ulicznych egzemplarzy w Europie! Wynik to: 581 KM i 680 Nm!

Przypominamy, że auto zostało wyposażone w kolektory wydechowe wraz z rurami łączącymi (oczywiście bez katalizatorów) firmy Cargraphic, przelotowy tłumik środkowy (tzw. „H-pipe") firmy Eisenmann oraz rury łączące i dwa tłumiki końcowe (wersja Race, z końcówkami: 4x120x77 mm) – również firmy Eisenmann.

AMJ Performance Mercedes C63 AMG Hamownia FB 1

Zwieńczeniem modyfikacji mających na celu drastyczną poprawę brzmienia i osiągów, jest oczywiście remap fabrycznego ECU w wykonaniu firmy Viezu Warszawa. A swoją drogą, czy słyszeliście już o Viezu? Nie? A powinniście! Viezu jest światowym potentatem w dziedzinie modyfikacji ECU samochodów osobowych a w tym supersamochodów oraz motocykli, łodzi a nawet samolotów i helikopterów. Firma istnieje od przeszło 20 lat i w tej chwili ma ponad 500 dystrybutorów w 57 krajach na całym świecie – również w Polsce. To też jedna z bardzo niewielu takich firm na świecie, która posiada certyfikat jakości ISO 9001. Oczywiście ich modyfikacje są objęte programem gwarancyjnym (w sumie o wartości ponad 5 milionów GBP), realizowanym również przez ich polskiego przedstawiciela, który w tej chwili kończy budowę swojej siedziby wraz z hamownią i serwisem w Ożarowie pod Warszawą.

AMJ Performance Mercedes C63 AMG Hamownia FB 3

Dzięki kompleksowej modyfikacji całego układu wydechowego i remapowi ECU w wykonaniu ekipy Viezu Warszawa, nasz Mercedes legitymuje się w tej chwili mocą 581 KM@6393 obr/min i momentem obrotowym 680 Nm@5513 obr/min! To o 124 KM i 80 Nm, więcej niż fabrycznie! Warto jednak pamiętać, że już sama modyfikacja wydechu (bez remapu) zaowocowała przyrostem mocy o 32 KM i momentu o 33 Nm, co potwierdza najwyższą jakość produktów Eisenmann i Cargraphic.

AMJ Performance Mercedes C63 AMG Hamownia wykres

Więcej zdjęć z hamowni znajdziecie TUTAJ