Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Väth – Give Your Car Wings (cz.1)

 

     Schowany za linią drzew, położony trochę na uboczu kompleks z pozoru zwyczajnych, białych budynków na pierwszy rzut oka nie przypomina siedziby firmy tuningowej, której twórca - Wolfgang Väth, uważany jest za jednego z najlepszych specjalistów od mechanicznej obróbki silników Mercedesa. Mimo wszystko, pozory bywają bardzo mylące...

 

Vath 2

 

     Historia tej słynnej niemieckiej manufaktury zaczyna się w 1977 roku, kiedy to Wolfgang Väth po 16 latach pracy w zakładach DaimlerBenz we Frankfurcie nad Menem, decyduje się na założenie własnej firmy. Wolfgang na siedzibę swojej firmy obrał stary młyn w miejscowości Hösbach, który następnie przekształcił w doskonale wyposażony warsztat specjalizujący się w mechanicznych modyfikacjach silników Mercedes-Benz. Z czasem Väth stał się również dostawcą podzespołów do silników budowanych przez inne firmy, co najlepiej świadczy o jakości i renomie tego warsztatu.

 

Vath 3

 

     Od 2006 roku, za sprawą córki Wolfganga Jasmin Ehret-Väth i jej męża Andreasa firma poszerzyła zakres swoich działań o kompleksowe modyfikacje samochodów. Obecnie w ofercie firmy znajdziemy kompletne body-kity, aluminiowe obręcze kół, zawieszenia, sportowe hamulce i ekskluzywne dodatki do samochodowych wnętrz. Słowem, wszystko co jest potrzebne do osiągnięcia motoryzacyjnego szczęścią w tuningowym stylu. Firma stawia na tradycję i jakość, o czym przekonaliśmy się na własne oczy.

 

   Vath 7

                            Wolfgang Väth - to od niego wszystko się zaczęło...

 

     W siedzibie firmy Väth panuje wyjątkowa atmosfera. Pozorną ciszę i spokój, co jakiś czas zakłóca charakterystyczny dźwięk tokarek, frezarek i wielu innych „ciężkich" maszyn. Oddzielną melodię „grają" mechanicy pracujący w serwisie, gdzie wszystkie projekty nabierają realnej formy. Na terenie firmy znajdują się na dwa główne budynki – biuro połączone ze skąpanym w sterylnej bieli salonem, gdzie pracownicy firmy przyjmują klientów oraz warsztat, którego sporą część stanowią pomieszczenia wypełnione specjalistycznymi maszynami. Ogromną pasję do klasycznych i najnowszych Mercedesów czuć po prostu wszędzie, co z całą pewnością przekłada się również na jakość wykonywanych modyfikacji i produkowanych przez firmę części i akcesoriów. Jak to się mówi: tradycja zobowiązuje.

 

Vath 1 Vath 4

 

Już za kilka dni na naszym blogu zamieścimy obszerny wywiad z Andreasem Ehret, który wraz z żoną Jasmin Ehret-Väth zarządzą obecnie firmą Väth.