Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Na sportowo - CLS od Lorinsera

 

Ikona stylu, nowoczesności i komfortu – tak najkrócej można scharakteryzować naturę pięknego CLS-a, samochodu który wyznaczył zupełnie nowe standardy we współczesnej motoryzacji. Czy może być jeszcze lepiej?

 

 

Oczywiście, że tak, co po raz kolejny udowodniła załoga niemieckiego Lorinsera. Modyfikacje CLS-a (C218) to mimo wszystko spore wyzwanie, bo już w wersji fabrycznej samochód prezentuje się bardzo dobrze. Złota zasada brzmi: nie przesadzić i tak też zrobiła załoga Lorinsera. Samochód został wyposażony w kilka dodatków, które nadały mu indywidualnego charakteru, ale jednocześnie nie pozbawiły go naturalnego stylu, który stał się przecież wzorem do naśladowania dla innych producentów.

 

 

Podstawą wszelkich zmian są oczywiście koła i tu wybór był bardzo prosty: obręcze Lorinser RS9 o wymiarach 9x20” z przodu i 10x20” z tyłu, doskonale wpisują się w stylistykę CLS-a i jednocześnie szczelnie wypełniają nadkola, co jest rzecz jasna również zasługą modułu obniżającego fabryczne, pneumatyczne zawieszenie Airmatic.

 

 

Na tym jednak nie koniec zmian. Inżynierowie Lorinsera zajęli się też nadwoziem. Nowy, agresywnie stylizowany przedni zderzak, w którym zamontowane zostały seryjne światła do jazdy dziennej, wykonane w technologii LED, nadaje przedniej części CLS-a bardziej sportowego stylu. Obowiązkowym punktem programu są też bardzo charakterystyczne przednie błotniki, które już dawno stały się cechą szczególną samochodów opuszczjących salon Lorinsera.

 

 

Kolejne zmiany znajdziemy z tyłu. Pod oryginalnym zderzakiem pojawiła się zupełnie nowa dokładka, w którą zgrabnie wkomponowano cztery nowe końcówki wydechu. Bardzo dobrym pomysłem było również umieszczenie dwóch niewielkich spoilerów: na krawędzi klapy bagażnika i nad tylną szybą. Łącznikiem pomiędzy przednią a tylną częścią nadwozia są zaś boczne progi, dzięki którym body-kit nie tylko tworzy jedną spójną całość, ale też cały samochód wydaje się optycznie niższy.

 

 

Wyposażony w kompletny body-kit od Lorinsera CLS prezentuje się znakomicie, a w dodatku polityka jakości firmy Lorinser gwarantuje klientom, że wszystkie nowe części i elementy spełniają techniczne i jakościowe kryteria, które wyznacza koncern Mercedes-Benz. To oznacza bezinwazyjny montaż, doskonałe spasowanie i najwyższą jakość wykonania.

 

 

Wszystkie części i akcesoria firmy Lorinser dedykowane do Mercedesa CLS (C218) dostępne są w stałej ofercie PMS Experience Exclusive Tuning.