Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Dążąc do perfekcji – historia marki Lorinser

Na początku marcu 1930 r., kiedy w Ameryce wielki kryzys gospodarczy zbliżał się ku końcowi, a na ekrany polskich kin wchodził właśnie pierwszy, rodzimy film dźwiękowy, w niewielkim, niemieckim miasteczku o nazwie Waiblingen, Erwin Lorinser otworzył swój pierwszy, niezależny warsztat samochodowy...

    Lorinser historia Fot3

Budynek nie był okazały (niestety zdjęcia się nie zachowały), a o jakiekolwiek reklamie mało kto wtedy jeszcze myślał, ale mimo wszystko, wieść o jakości oferowanych przez Erwina usług, rozchodziła się szybko. Nie minęło wiele czasu, a działalnością Erwina zainteresowało się kierownictwo spółki Daimler-Benz. Niedługo po tym – w roku 1935, niewielki warsztat Erwina Lorinsera przekształcił się w oficjalny salon sprzedaży samochodów osobowych i użytkowych Daimler-Benz, a tym samym rozpoczęła się trwającą po dziś dzień współpraca z tym niemieckim gigantem branży samochodowej.

Lata mijały, a firma zyskiwała co raz szersze grono klientów. Na horyzoncie pojawił się również nowy lider – Manfred Lorinser, a więc syn Erwina. To właśnie, jemu zawdzięczamy powstanie „Sportservice Lorinser", czyli oddziału firmy, który dziś jest jednym z najsłynniejszych tunerów samochodów marki Mercedes-Benz na świecie. Manfred zaczął zajmować się modyfikowaniem samochodów Mercedes-Benz już w roku 1967 i to właśnie w tym okresie firma zainwestowała w budowę siedziby w miejscowości Winnenden. W roku 1974 Manfred Lorinser objął stanowisko głównego menadżera firmy

Początkowo główną rolą Sportservice Lorinser była budowa i modyfikacje silników, ale dość szybko firma-córka ewoluowała w stronę modyfikacji wizualnych, czyli indywidualizacji nadwozi i wnętrz samochodów Mercedes-Benz. I to był strzał w przysłowiową „dziesiątkę", bo już w 1981 r. Sportservice Lorinser stał się niezależną firmą, która dziś ma przedstawicielstwa w 42 krajach, a do grona jej stałych klientów zaliczają się takie sławy, jak choćby: Bernie Ecclestone, Niki Lauda, Alain Prost, Shaquille O'Neal, Denzel Washington, Sharon Stone czy Arnold Schwarzenegger.

W roku 2003 w Waiblingen otwarta została zupełnie nowa i bardzo okazała siedziba firmy, a 3 lata później ster rodzinnego przedsiębiorstwa przejął charyzmatyczny Marcus Lorinser, który podobnie jak jego ojciec i dziadek, za najważniejszy cel postawił sobie dalszy rozwój firmy i ciągłe poszerzanie oferty swoich produktów. A czym jest marka Lorinser dzisiaj? Przede wszystkim symbolem jakości i ciągłego dążenia do perfekcji, a przy okazji wielkiej pasji do motoryzacji.

Lorinser historia Fot3 Lorinser historia Fot8 Lorinser historia Fot7

Lorinser historia Fot9 Lorinser historia Fot10 Lorinser historia Fot6

Lorinser historia Fot5 Lorinser historia Fot2 Lorinser historia Fot1

Lorinser historia Fot4 Lorinser historia Fot12 Lorinser historia Fot11

W naszej ofercie dostępne są wszystkie części i akcesoria Lorinser – w razie zainteresowania konkretnymi produktami, prosimy o kontakt mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.