Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

MPower x2

Wiosna powoli budzi się do życia, tak więc postanowiliśmy wybrać się w plener i to w doborowym gronie... Naszemu M3 (E92) towarzyszyła bardzo podobna, ale nie identyczna M-trójka naszego klienta...

 DSC7052ac

Choć może ciężko dostrzec to na zdjęciach, to oba samochody różnią się przede wszystkim... kolorem. Nadwozie samochodu w barwach PMS pokryte zostało lakierem Alpine White, a auto naszego klienta lakierem Mineral White ☺ To pierwsza, ale zdecydowanie nie jedyna różnica pomiędzy tymi – na pierwszy rzut oka – identycznymi samochodami. Zacznijmy jednak od podobieństw.

 DSC7130aa

Oba samochody zostały wyposażone w układy wydechowe firmy Eisenmann, z tym że nasza M-trójka otrzymała układ w wersji Race, a samochód klienta wydech w wersji Sport. W obu przypadkach układ wydechowy wieńczą cztery końcówki o średnicy 83 mm.

 DSC7056ab

W obu samochodach pojawiły się też felgi BBS o średnicy 19" z czerwonymi dekielkami, z tym że właściciel samochodu pozbawionego naszych firmowych naklejek, zdecydował się na model CH-R, a nadkola naszego demo-caru szczelnie wypełniają kute felgi FI, przykęcone śrubami z logo firmy BBS. Szczerze mówiąc, oba warianty wyglądają równie dobrze!

 DSC7107aa

Kolejny, tym razem identyczny, element to dyskretny, ale jednocześnie bardzo poprawiający wygląd tylnej czesci nadwozia spoiler, znajdujący się na klapie bagażnika. W obu przypadkach mamy do czynienia z produktem M Performance. Ostatnie podobieństwa wiążą się z modyfikacjami, których nie widać z zewnątrz – oba samochody wyposażone zostały w sportowe filtry powietrza BMC oraz oprogramowanie skrzyń biegów DKG GTS.

 DSC7077ab

Na tym kończą się podobieństwa, ale nie same modyfikacje. Samochód naszego kleinta został ponadto wyposażony w tak zwane „test pipes" firmy Evolve (w miejscu fabrycznych katalziatorów) oraz nowe oprogramowanie ECU (stage 2) od tego samego tunera. Wisienką na torcie jest zdjęty ogranicznik prędkości...

 DSC7069aa

W naszym demo-carze też znajdzie się jeszcze kilka „smaczków", jak choćby dokładka przedniego przedniego zderzaka i tylny dyfuzor od Vorsteinera. Dyskretnie i elegancko, a jednak „trochę" lepiej niż fabrycznie, prawda? Kilka ciekawych drobiazgów pojawiło się też we wnętrzu naszego M3. Przede wszystkim wielofunkcyjny wyświetlacz Awron i kierownica M-Performance, do której idealnie pasują większe, aftermarketowe łopatki służące do zmiany biegów.

PS. Tak prezentują się te samochody na progu wiosny, a co przyniesie rozpoczynający się właśnie sezon? O tym przekonacie się już wkrótce!

Wszystkie części i akcesoria, które znalazły się w naszych samochodach, dostępne są oczywiście w naszym sklepie (TUTAJ).