Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Pakiet G-Power "RS" dla BMW M3

Czasem mniej znaczy więcej, szczególnie jeśli mowa o samochodach i ich masie. Mniej kilogramów, to lepsze osiągi – od tej zasady nie ma żadnych wyjątków i załoga G-Power dobrze o tym wie...

 

G Power_pakiet_RS_dla_M3_1

 

Aby zmniejszyć masę BMW M3 i przy okazji poprawić jego aerodynamikę oraz wygląd, inżynierowie z firmy G-Power stworzyli pakiet „RS". Każda z części dostępnych w tym pakiecie wykonana jest w 100% z ultralekkiego i piekielnie wytrzymałego karbonu. Obniżenie masy bardzo pozytywnie wpływa na osiągi i prowadzenie M3, a o to przecież chodzi! Historia firmy G-Power wywodzi się ze świata wyścigów samochodowych, tak więc nie dziwne, że pakiet „RS" zapewnia nie tylo obniżenie masy, ale również wyraźną poprawę aerodynamiki M3, co między innymi zapewnia większą stabilość i lepsze prowadzenie samochodu przy wysokich prędkościach. G-Power wciąż poszerza swoje wyścigowe doświadczenie czynnie uczestnicząc w wyścigach.

 

G Power_pakiet_RS_dla_M3_3

 

W skład pakietu „RS" przeznaczonego do BMW M3 (E9X) wchodzą następujące elementy:

Maska (umieszczone w niej wyloty powietrza usprawniają wentylację w komorze silnika, gorące powietrze natychmiast trafia poza silnik, co jest szcególnie ważne w samochodach ze zmodyfikowanymi jednostakmi napędowymi. Jeśli bowiem temperatura będzie zbyt wysoka komputer sterujący pracą silnika automatycznie ograniczy osiągi, aby zabezpieczyć silnk przed awarią. Karbonowa maska G-Power jest lżejsza od fabrycznego elementu o 2,6 kg)

Dokładka przedniego zderzaka (zapewnia większy docisk przedniej osi do nawierzchni)

Spoiler na tylnej klapie (trzyczęściowy, regulowany spoiler poprawia stabilność M3 podczas jazdy z dużą prędkością)

Pokrywa bagażnika (karbonowa klapa bagażnika G-Power, na której mocuje się nowy spoiler jest aż o 8,1 kg lżejsza od fabryczne klapy. Opcjonalnie na lekkiej klapie G-Power zamocować można oryginalny tylny spoiler z BMW M3 GTS)

 

G Power_pakiet_RS_dla_M3_4

 

            Wszystkie elementy wchodzące w skład pakietu „RS" znajdziesz TUTAJ

 

G Power_pakiet_RS_dla_M3_2

 

Dzięki zaawansowanym metodom produkcji, wszystkie elementy pakietu „RS" w nawet najmniejszym stopniu nie odbiegają jakoścą czy precyzją wykonania od oryginalnych podzespołów BMW. Co więcej ich montaż nie wymaga żadnych nieodwracalnych modyfikacji nadwozia – wszystkie elementy pakietu RS pasują pod fabryczne mocowania i otwory montażowe.

 

G Power_pakiet_RS_dla_M3_5

 

G Power_pakiet_RS_dla_M3_7

 

G Power_pakiet_RS_dla_M3_6

 

Jeśli obniżenie masy i poprawa aerodynamiki to dla Ciebie za mało, to powinieneś zaintersować się wzmocnieniem seryjnego silnika. W ofercie G-Power dostępnych jest kilka pakietów podnoszących moc silnika V8 M3 z fabrycznych 420 KM do 520 KM, 580 KM, 610 KM a nawet niewyobrażalnych 720 KM! O najnowszyych zestawach z kompresorami G-Power więcej przeczytasz TUTAJ.