Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Sportowe filtry GPF od firmy Cargraphic

W ofercie niemieckiej firmy Cargraphic pojawiły się pierwsze, sportowe filtry GPF, a to oznacza, że znaczna poprawa brzmienia nowych, objętych fabryczną gwarancją producenta, samochodów wreszcie stała się możliwa!

Trzy litery: GPF. Co oznaczają? Za tym skrótem kryją się filtry cząstek stałych, dedykowane do samochodów wyposażonych w silniki benzynowe. Jak zapewne większość z Was wie, ich zadaniem jest – w ogromnym skrócie – poprawa jakości spalin i co za tym idzie – możliwość uzyskania homologacji dla danego samochodu w zgodzie z najsurowszymi normami emisji spalin.

Niestety, niejako ubocznym efektem stosowania filtrów GPF jest między innymi pogorszenie się brzmienia danego samochodu czy też redukcja mocy silnika. Co więcej, ze względu na dużą czułość tych podzespołów, modyfikacje układów wydechowych w samochodach wyposażonych w filtry GPF i będących na „fabrycznej" gwarancji, jak dotąd sprowadzały się właściwie wyłącznie do wymiany tłumika lub tłumików końcowych. Efekt? Zazwyczaj niewystarczający...

Prawdziwy przełom nastąpił w ostatnich tygodniach, kiedy to niemiecka firma Cargraphic, której asortyment od lat mamy w naszej ofercie, wprowadziła na rynek nowe produkty do Porsche 718 Cayman oraz GT4 718 Boxster Spyder. Wśród nowości znalazły się... sportowe filtry GPF! Co to oznacza? A no to, że znaczna poprawa brzmienia, bez utraty fabrycznej gwarancji Twojego samochodu, stała się możliwa! Montaż sportowych filtrów GPF wraz z pozostałymi elementami układu wydechowego Cargraphic, zapewni fantastyczne brzmienie i nieco lepsze osiągi. Co więcej, montaż sportowych filtrów GPF nie wywołuje żadnych błędów, nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji elektronicznych i nie powoduje utraty fabrycznej gwarancji!

Z całą pewnością, firma Cargraphic będzie stopniowo powiększać ofertę swoich sportowych filtrów GPF, a to oznacza, że może już niebawem takie rozwiązanie będzie dostępne również dla Twojego auta. Koniec z nudnym brzmieniem!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.