Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Cargraphic dla Porsche 911 (991)

Niedawno na naszym blogu pisaliśmy o układach wydechowych do nowego Porsche Boxster (981), które przygotowała legendarna wśród miłośników marki Porsche firma Cargraphic. Charyzmatyczny Thomas Schnarr – szef firmy Cargraphic wraz ze swoimi inżynierami wciąż pracuje nad nowymi produktami. Tym razem mamy coś dla miłośników Porsche 911 (991).


Porsche-911-991-Cargraphic-wydech 1


Firma Cargraphic już od ponad 30 lat specjalizuje się w szeroko pojętych modyfikacjach samochodów Porsche, co w prostej linii przekłada się na jakość oferowanych podzespołów i akcesoriów. Układy wydechowe Cargraphic to klasa sama dla siebie i to nie tylko ze względu na precyzję wykonania czy doskonałe brzmienie. Układy wydechowe Cargraphic zapewniają też realny przyrost mocy i momentu obrotowego, co z pewnością docenią wszyscy miłośnicy szybkiej, sportowej jazdy.

 

W gamie produktów dedykowanych Porsche 911 (991) znalazło się kilka bardzo ciekawych pozycji, a wśród nich kolektory wydechowe, trzy rodzaje tzw. X-Pipe'ów (w miejscu środkowego tłumika), dwa rodzaje bocznych tłumików, różne końcówki i układ „flap control”. Słowem: dla każdego coś miłego.

 

Kolektory wydechowe

Wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej kolektory wydechowe (wraz ze sportowymi katalizatorami) firmy Cargraphic gwarantuję przyrost mocy silnika aż o 20 KM i 23 Nm. Ponadto montaż kolektorów wydechowych Cargarphic zaowocuje zmniejszeniem tzw. ciśnienia zwrotnego w układzie wydechowym, obniżeniem temperatury spalin oraz wyraźną poprawą brzmienia silnika.


Porsche-911-991-Cargraphic-wydech kolektory

 

X-Pipe: Sound, Super Sound, Super Sound Export

Trzy rodzaje X-Pipe'ów, które różnią się od siebie przede wszystkim brzmieniem i głośnością, to kolejna ciekawa pozycja w ofercie firmy Cargraphic dla Porsche 911 (991) i to nie tylko ze względu na wyraźną poprawę brzmienia silników 3,4l i 3,8l, ale również realny przyrost mocy i momentu obrotowego o 14 KM i 14 Nm. Niezależnie od wersji, wszystkie trzy X-pipe’y wyposażone są w system klap, pozwalający na zdalne sterowanie głośnością układu wydechowego. W przypadku samochodów fabrycznie wyposażonych w tego typu układ, sterowanie systemem klap może choć nie musi (system Cargraphic Flap Control umożliwia szerszy zakres regulacji: zawsze otwarte, zawsze zamknięte, automatycznie; produkt dostępny oddzielnie) odbywać się za pośrednictwem seryjnego sterownika. Jeśli samochód nie został fabrycznie wyposażony w taki układ, to regulacja odbywa się za pośrednictwem sterownika Cargraphic.

 

Sound

Delikatne, ale wciąż sportowe brzmienie – “Sound” to propozycja dla tych wszystkich, którzy cenią sobie rasowy, ale delikatny dźwięk wydechu. Produkt pasuje zarówno do fabrycznych tłumików bocznych, jak również do ich sportowych odpowiedników Cargraphic.


Porsche-911-991-Cargraphic-wydech 1-xpipe-v1

 

Super Sound

Wersja “Super Sound” charakteryzuje się zastosowaniem dwóch mniejszych tłumików zamiast jednego dużego, a to przekłada się na mocne, sportowe brzmienie, tak charakterystyczne dla produktów Cargraphic. Podobnie jak w przypadku wersji “Sound” produkt pasuje zarówno do fabrycznych tłumików bocznych, jaki również do ich sportowych odpowiedników Cargraphic.


Porsche-911-991-Cargraphic-wydech super_sound

 

Super Sound Export

Tam gdzie zacyna się rywalizacja, kończą się kompromisy! Super Sound Export to gwarancja prawdziwie wyścigowego brzmienia w najlepszym wydaniu i bez żadnych kompromisów. X-pipe Super Sound Export pasuje zarówno do fabrycznych tłumików bocznych, jaki również do ich sportowych odpowiedników Cargraphic.

 

Porsche-911-991-Cargraphic-wydech super_sound_export

 

Sportowe tłumiki boczne

W ofercie firmy Cargraphic nie zabrakło też bocznych tłumików końcowych z kilkoma rodzajami końcówek o zróżnicowanych kształtach i średnicach. Głębokie sportowe brzmienie, lepsze osiągi, niższa masa  i redukcja ciśnienia zwrotnego – to najważniejsze cechy tych tłumików.

 

Porsche-911-991-Cargraphic-wydech sport_tlumiki_boczne

 

Dla prawdziwych entuzjastów wyśrubowanych osiągów i wyścigowego klimatu Cargraphic ma coś jeszcze. Sportowe boczne tłumiki to dla Ciebie wciąż nie to? Zestaw specjalnie dopasowanych rur, które zastępują boczne tłumiki to kolejna ciekawa pozycja w ofercie Cargarphic. Zero kompromisów – tylko niesamowite brzmienie!


Porsche-911-991-Cargraphic-wydech rury_zamiast_tlum_bocz

 

W ofercie Cargraphic dla Porsche 911 (991) nie zabrakło też całej gamy zgrabnych końcówek w kilku ciekawych wersjach.

 

koncowki-cargraphic-911-991

 

Jeśli jesteście ciekawi brzmienia Porsche 911 (991) z układem wydechowym Cargraphic to zapraszamy Was na nasz kanał w serwisie YouTube. Filmy znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ


Wszystkie produkty Cargraphic dla Porsche 911 (991) dostępne są w stałej ofercie PMS Experience Exlusive Tuning.