Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Cargraphic dla nowego Boxstera (981)

W ofercie specjalizującej się w modyfikacjach samochodów marki Porsche firmy Cargraphic pojawiły się niedawno różne końcowe tłumiki do najnowszego Boxstera (981). Projektowanie najwyższej jakości układów wydechowych to dla załogi Cargraphica nic nowego – przeszło 30 lat doświadczenia w tej materii gwarantuje nie tylko świetne brzmienie każdego Porsche, ale również poprawę osiągów.

 

Tumik Sport_Cargraphic_Boxster_981

 

Układy wydechowe Cargraphic produkowane są z najwyższej jakości stali w nowoczesnej fabryce znajdującej się w południowo-wschodniej Anglii. Każdy tłumik do nowego Boxstera znajdujący się w ofercie Cargraphic to gwarancja świetnego brzmienia, najwyższej jakości wykonania i przyrostu mocy i momentu obrotowego o 15 KM i 15 Nm.

 

Sport i Sport Super Sound

Mocne brzmienie dla wszystkich fanów sportowych wrażeń. Zastosowanie tego tłumika gwarantuje bardziej sportowe brzmienia Twojego Porsche oraz wyraźny przyrost mocy i momentu obrotowego. Dzięki drastycznemu obniżeniu tzw. ciśnienia zwrotnego w układzie wydechowym, poprawi się również reakcja silnika na otwarcie przepustnicy. Oczywiście tłumik jest również znacznie lżejszy od fabrycznego. Produkt dostępny jest w wersji z końcówkami o średnicy 2x89 mm i 2x100 mm. W ofercie Cargraphica dostępne są również końcowe tłumiki do nowego Boxstera w wersji „eskportowej": Sport Super Sound, które oferują jeszcze bardziej agresywne brzmienie.

 

Tumik Sport_Cargraphic_Boxster_981_2

 

Sport z układem „flap control"

Najbardziej zaawansowany technologicznie tłumik końcowy z najnowszej oferty dla Porsche Boxstera (981). Tłumik w wersji Sport z dwoma końcówkami o średnicy 89 mm, wyposażony jest w układ „flap control", który umożliwia zdalne sterowanie głośnością i brzmieniem wydechu w zależności od upodobań kierowcy (produkt dostępny jest również osobno i pasuje również do starszych samochodów Porsche). Naciśnięcie jednego przycisku może zmienić brzmienie Twojego Porsche ze sportowego, ale wciąż w miarę łagodnego (klapy zamknięte - dźwięk jest niema identyczny, jak w przypadku układu wydechowego Cargraphic Sport), na typowo wyczynowe, bliskie samochodom wyścigowym (klapy otwarte). Co więcej system może działać w jednym z trzech trybów: „on" (klapy zawsze otwarte), „off" (klapy zawsze zamknięte) oraz „auto" (pozycja klap jest zależna od obrotów silnika i położenia przepustnicy).

 

Tumik Sport_flaps_Cargraphic_Boxster_981_kopia

 

Flaps Cargraphic_Boxster_981

 

Kolektory wydechowe

W ofercie firmy Cargraphic pojawiły się również wykonane z najwyższej jakości stali z chirurgiczną wręcz precyzją (z wykorzystaniem sterowanych komputerowo obrabiarek CNC) kolektory wydechowe do nowego Porsche Boxstera. Kolektory wyposażone są również w sportowe katalizatory. Montaż takiego zestawu gwarantuje przyrost mocy o 15 KM i momentu obrotowego 15 Nm.

 

Kolektor Boxster_981

 

Kolektor Boxster_981_1

 

Wszystkie nowości firmy Cargraphic dla Porsche Boxstera (981) zostały zaprojektowane z myślą o wersjach z silnikami 2,7l oraz 3,4l (S).