Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

Cargraphic & Ferrari 458 Italia

Firma Cargraphic TS znana jest głównie z szerokiej oferty produktów dedykowanych do wielu modeli i generacji samochodów Porsche, ale w rzeczywistości katalog Cargraphic spodoba się również właścicielom samochodów Lamborghini, Ferrari, Aston Martin czy McLaren. Nowością w ofercie tego niemieckiego tunera są układy wydechowe, katalizatory i modyfikacje ECU przeznaczone do Ferrari 458 Italia.

 

Ferrari 458_Cargraphic_2

 

Cargraphic to firma, dla której ważne są przede wszystkim osiągi, dlatego też nie licząc genialnego brzmienia, głównym zadaniem tego układu wydechowego typu „catback" (od katalizatorów), jest zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika. Dzięki drastycznemu zmniejszeniu ciśnienia zwrotnego w układzie wydechowym, specjalistom z Cargraphic udało się nie tylko podnieść moc i moment obrotowy silnika Ferrari 458 Italia o 15 KM i 12 Nm, ale też poprawić reakcję potężnego V8 na wciśnięcie pedału gazu. Cały układ wydechowy jest też znacznie lżejszy niż fabryczny, co również ma wpływ na poprawę osiągów. Układ wydechowy do Ferrari 458 dostępny jest w drogowej wersji „Performance" i głośniejszej wersji „Racing". Obie wersje są w pełnie zintegrowane z fabrycznymi klapami, co gwarantuje pełną funkcjonalność sterowania poprzez znajdujące się na kierownicy „mannetino". W ofercie dostępne są też akcesoryjne zestawy klap Cargraphic.

 

Ferrari 458_Cargraphic_5

 

Katalizatory Cargraphic wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej (wykończone laserowo dla idealnego spasowania) zmniejszają ciśnienie zwrotne w układzie wydechowym, obniżają temperaturę i optymalizują przepływ spalin, poprawiają osiągi i obniżają wagę. W efekcie moc i moment obrotowy silnika zwiększą się o 21 KM i 19 Nm

 

Ferrari 458_Cargraphic_4