Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

BBS FI – najlżejsze 20” felgi do BMW M5

Firma BBS przyzwyczaiła nas do niesamowicie wysokiej jakości swoich produktów, ale niektóre z nich wciąż nie przestają nas zachwycać. Tak jest chociażby w przypadku kutych felg BBS FI...

FI Black 6 FB

 

Wygląd? Owszem, prezentują się obłędnie. Wytrzymałość? Też. To może wyjątkowa konstrukcja, bo przecież obręcze FI tworzone są ze specjalnego stopu aluminium z domieszką magnezu, cynku i kilku innych pierwiastków? Tak, ale tu najważniejsza jest masa.

FI Black 2 FB

Zacznijmy od małego przykładu. Na liście fabrycznego wyposażenia dodatkowego do BMW M5 znajduje się Pakiet Competition, w którego skład wchodzą między innymi lekkie, 20" felgi "601 M". Każda z tych obręczy waży odpowiednio: 13,8 kg (przód) i 13,9 kg (tył). Wszystko pięknie, ale felgi BBS FI w rozmiarze 9,5x20" (przód) i 10,5x20" (tył) ważą tylko 8,9 kg i 9,2 kg, a to oznacza że cały komplet jest aż 19,2 kg lżejszy od akcesoryjnych felg BMW! Nie trzeba chyba tłumaczyć jak bardzo przekłada się to na poprawę właściwości jezdnych BMW M5...

FI Black 5 FB

Mało tego! Prezentowane felgi BBS FI, to jedyne aftermarketowe obręcze na świecie, które można stosować w M5 (F10) wyposażonym w ceramiczne hamulce.

FI Black 3 FB

O tym, jak te felgi prezentują się na samochodzie naszego klienta przekonacie się już wkrótce, a o samych obręczach BBS FI więcej pisaliśmy na naszym blogu (TUTAJ) kilka miesięcy temu. Jako jedyni w Polsce oferujemy obręcze BBS FI do BMW M3 i M5 "od ręki"!

FI Black 1 FB