Blog firmowy o nowych produktach i nie tylko...

BBS "FI" - najlżejsze felgi na świecie!

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy do naszej stałej oferty wyjątkowe obręcze BBS FI, które już teraz dostępne są „od ręki"! Ale na czym polega magia „FI"? Mówiąc krótko to najlżejsze na świecie felgi holmologowane do BMW M3 E92, a to oznacza, że jeśli zależy Wam tylko na tym, co najlepsze, to tak wygląda spełnienie Waszych marzeń.

BBS FI 2 1

Ze wszystkimi wyjątkowymi rzeczami wiąże się jakaś historia i nie inaczej jest w przypadku felg „FI", które pod każdym względem przewyższają produkty konkurencyjnych marek. Te felgi produkowane są w zupełnie innych warunkach i w zupełnie inny sposób niż pozostałe felgi znajdujące się w ofercie BBS, nie mówiąc już o metodach produkcji mniej prestiżowych firm. „FI" powstają w dziale BBS Motorsport, czyli w tym samym miejscu gdzie rodzą się obręcze, które stosuje się w samochodach wyczynowych klasy DTM, F1 czy WTCC. W tym samym miejscu produkowane są też felgi, na których salon opuszcza każdy nowy Bugatti Veyron...

BBS-F1 1

Do produkcji obręczy BBS „FI" używa się tylko materiałów o absolutnie najwyższej jakości, a podstawowym budulcem jest stop aluminium z domieszką magnezu, cynku i kilku innych pierwiastków. Co w dziesiejszych czasach ważne, surowce nie pochodzą z byle jakiego źródła i nie są importowane najtańszym kosztem z Chin – tu liczy się nie cena, a jakość i to dążenie do perfekcji jest jedynym celem, którym kierują się ludzie odpowiedzialni za stworzenie finalnego produktu. Przeszło 40 lat doświadczenia w konstruowaniu najbardziej wytrzymałych i najlżejszych obręczy na świecie, jakim poszczycić może się załoga BBS Motorsport, wprost proporcjonalnie przekłada się na model „FI", co potwierdzają również bardzo wymagające testy jakim poddawana jest każda z wyprodukowanych felg.

BBS FI 5

Ekstremalne testy, jakim poddawane są obręcze „FI" w centrym technologicznym BBS mają na celu sprawdzenie granic wytrzymałości obręczy w każdych warunkach. Felgi są skręcane i poddawane niebotycznym obciążeniom (również z oponami), co pozwala na stworzenie produktu, który po prostu nigdy Was nie zawiedzie. W tej chwili BBS Motorsport jest jedyną tego typu firmą na świecie, która w tak drobiazgowy i wszechstronny sposób testuje swoje produkty. Najlepszym tego dowodem są wspomniane wcześniej felgi do Veyrona, otóż tylko ludzie z BBS Motorsport byli w stanie przeprowadzić rzetelne testy tych obręczy przy prędkościach przekraczajcych 400 km/h!

BBS FI 7

Warto też pamiętać, że każda felga BBB FI, tuż po zakończeniu procesu produkcji jest testowana, prześwietlana i poddawana próbom obciążeniowym – takiej staranności nie znajdzie po prostu nigdzie, bo żadna firma produkująca kute obręcze nie może sobie pozwolić na poświęcenie tak dużej ilości czasu na jeden produkt a większość z nich nie dysponuje również tak zawansowaną aparaturą pomiarową

BBS FI 3psd

O wyjątkowym charakterze obręczy BBS FI nie świadczą jednak tylko zaawansowane procesy technologiczne, ale rówież ich unikalny wygląd, który podporządkowany został nie tyle wrażeniom estetycznym, co przede wszystkim maksymalnym obniżeniu masy przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wytrzymałości. Żłobienia w ramionach wyglądają świetnie, ale tak naprawdę służą właśnie obniżeniu masy. Ta technologia pochodzi ze świata Formuły 1! Nawet lakier, którym pokrywane są finalnie obręcze nie jest zwyczajny. Jego skład i struktura są wyjątkowe, a sam proces lakierowania został tak opracowany, aby powłoka była wytrzymała, ale jednocześnie jak najlżejsza.

BBS FI 8

Felgi BBS FI to produkt z najwyższej półki o czym świadczy też ograniczona liczba aplikacji. Obręcze dostępne sa wyłącznie do samochodów BMW (1M, M3 E9X, M3 GTS, M5 F10) różnych modeli Ferrari oraz Porsche i Mercedesa SLS Black Series. Jeśli jednak, któryś z tych samochodów stoi w Twoim garażu, to może już czas pomyśleć nowych obręczach. O BBS "FI"

BBS FI 6ok

Na zdjęciach:
Obręcze BBS FI 8,75x19" (7,7 Kg) i 10,25x19" (8,5 Kg) dedykowane do BMW M3 E92.

BBS FI 9